Scooby Doo! Ve 13. Hayaletin Laneti – Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost – Film İncelemesi

Scooby Doo! Ve 13. Hayaletin Laneti – Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost – Film İncelemesi

Şubat 9, 2019 0 Yazar: kronikgeek

Filmin Kadrosu:

William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılan Scooby Doo serisinin 50. yılına girdiğimiz bu sene itibariyle yeni bir animasyon filmi vizyona girdi. Geçmişin izlerini yad eden film 1985 yılında 1 sezon yayınlanan TV serisi The 13 Ghosts of Scooby-Doo’nun hikayesini yeniden canlandırıyor. Warner Bros. Animasyon Stüdyosu tarafından piyasaya sürülen filmin yapımcılığını birçok Detective Comics animasyon serisi ve filmine de imza atan Sam Register üstleniyor. Filmin seslendirme kadrosunda artık Scooby-Doo ile özdeşleşmiş bir ekip yer alıyor. Kadroda Scoobert “Scooby”-Doo’yu ve aynı zamanda Frederick “Fredie” Herman Jones’u da seslendiren Frank Welker yer alıyor. Bununla birlikte; Daphne Ann Blake’i Grey DeLisle, Norville “Shaggy” Rogers’ı Matthew Lillard, Velma Dinkley’i Kate Micucci yer alıyor. Filmde Gizem Ekibi haricinde Büyücü Vincent VanGhoul ve Flim – Flam karakterleri de yer alıyor.

Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost

Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost Konusu:

Aynı adlı TV serisinden uyarlanan filmde 13 hayaletin 12’sini yakaladıktan sonra Gizem Ekibi sıradan hayatlarına dönmüş birtakım başarısız dedektiflik olayının ardından bölge şerifinin tehdidiyle dedektiflik işinden el ayak çekmiş “The Mystery Machine” dahil birçok dedektiflik ekipmanlarını satmak zorunda kalmışlardır. Ancak satışa çıkardıkları kutulardan birinde müşterinin tesadüfen bulduğu kristal küre yeni bir gizem macerasının habercisi olur. Shaggy, Scooby ve Daphne’nin hiçte yabancısı olmadığı küre 13 Hayalet vakasında birlikte çalıştıkları Vincent Van Ghoul’a aittir. Bir anda müşterinin elinden kayan kristal küre Shaggy’nin ellerine düşer ve parlamaya başlar. Böylece Vincent Van Ghoul, Gizem ekibi ile yeniden irtibat kurar.

Vincent Van Ghoul 13 Hayaletin en azılısı olan Asmodeus’un kendisini bulduğunu ve onu yakalamak için daha önceden Shaggy’e verdiği İblis Sandığı’na ihtiyacı olduğunu söyler. Ancak Shaggy lise bittikten sonra sandığı Vincent’a ulaşacağını umduğu Himalayalar’a postayla göndermiştir. Ekibimiz 13. Hayalet Asmodeus’un sandığa ulaşmaması ve dünyaya kötülüğü geri getirmemesi için Himalayalar’da zorlu bir maceraya atılacaktır.

Filmin İpuçları ve Fragmanı:

Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost, 50 yıllık Scooby Doo serisine başarılı göndermeleriyle ve sonda Flim – Flam’ın Scrappy Doo’dan bahsetmesi. Belki bu “Easter Eggs” göndermeleriyle ileride asabi ve cesur mizaçlı Scrappy Doo’nun da yer aldığı bir film görmek mümkün olabilir.
Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost, Scooby-Doo’nun ruhunu yansıtan ve tüm karakterleri tek bir çatı altında toplayan oldukça kaliteli bir animasyon filmi.

Scooby Doo And The Curse Of The 13th Ghost Film Kritiği
  • İzlenebilirlik(Hikaye, Senaryo Ve Görsellik)
  • Oyuncu Kadrosu
  • Yazar Önerisi
4.5

Kronik Geek Yorumu:

Şimdiye kadar yapılmış en iyi Scooby-Doo filmi. İllustrasyonlar oldukça yerinde. Hikaye çok uyumlu. Göndermeler yerinde ve eğlenceli. Mutlaka izlenilmesi gereken bir animasyon.