Low Life – Sefil Hayat: Her süper kahraman pelerin giymez, maske takar!

Low Life – Sefil Hayat: Her süper kahraman pelerin giymez, maske takar!

Mart 3, 2019 0 Yazar: kronikgeek

Ryan Prows’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği Low Life 6 Nisan 2018’de vizyona girdi. Yönetmenin Narcocorrido(2011) adlı filminden sonra ikinci ciddi uzun metrajlı film denemesi olan Low Life şok edici, tuhaf bir komedi örneği. Filmin oyuncu kadrosunda; Nıckı Micheaux, Ricardo Adam Zarate, Jon Oswald, Shaye Ogbonna, Santana Dempsey ve Mark Burnham yer alıyor.

Filmin Konusu

Low Life dört sekanstan oluşuyor ve her sekans karakterleri geliştirmek babında önemli ayrıntılar içeriyor. Monsters adlı ilk sekansta baş kahramanımız El Monstruo(Ricardo Adam Zarate) ile karşılaşıyoruz. El Monstruo babasının mirasına saygı duyan ancak babasının erdemlerini ve ahlakını devralamayan Meksika menşei bi soydan gelen asabi bir adamdır. Bir suç şebekesinin patronu olan Teddy ‘Bear’ Haynes’in kirli işlerini yapmaktan sorumludur. Cinayet, adam kaçırma, yasa dışı organ ticareti, kadın pazarlama gibi işlere bakan El Monstruo babasından devraldığı El Monstruo maskesini giydiğinden bir ikilem içerisine girer. Ya babası gibi Meksikalıların kurtarıcısı olacaktır ya da Teddy ‘Bear’ Haynes’in yanında kötü işler yapmaya devam edecektir. Filmin ikinci sekansı olan Fiends’te ise butik bir otelin müdürü olan Crystal(Nicki Micheaux)’ın hayatına odaklanıyoruz ve böbrek yetmezliği rahatsızlığıyla mücadele veren alkolik eşini iyileştirebilmek için Teddy “Bear” Haynes ile yasa dışı organ pazarlığı yaptığını görüyoruz. Thugs adlı sekansta ise El Monstruo’nun eşi Kaylee(Santana Dempsey) başları Teddy “Bear” Haynes ile belaya giren iki “acemi suçlu” olma adayı Randy(Jon Oswald) ve Keith(Shaye Ogbonna) tarafından kaçırılır. Durumun vahametiyle hamile eşinin kaçırıldığını öğrenen El Monstruo tesadüfen Crystal’ın oteline giriş yapan Randy, Keith ve Kaylee’nin bulunduğu mekana gelir ve Crystal’ın da yardımıyla tehlikeli bir maceraya atılırlar.

Low Life Bir Tarantino filmi olan Pulp Fiction’a benzer bir kurguda gelişiyor. Ryan Prows hikayeyi, ustaca düşünülmüş, parçalara ayrılmış bir zaman çizelgesiyle skeçlere bölüyor ve her sekansta karakterlere dair izleyenlere birçok bilgi sunuyor.

Filmden Görseller:

Filmin Fragmanı:

Low Life Fragmanı
Low Life(2017) Film Kritiği
  • İzlenebilirlik(Hikaye, Senaryo Ve Görsellik)
  • Oyuncu Kadrosu
  • Yazar Önerisi
3.7

Kronik Geek Yorumu:

Yönetmenin ciddi bir atılım olan filmi gerilim ve aksiyonun üst düzey olduğu nadir yapımlardan… Boş vakitte iyi gider. İzlemenizi tavsiye ederim.